O nás 

Můj příběh začíná v dětství. K fotografování jsem se dostal díky tatínkovi a jeho nádherné Flexaretě. Svůj první fotoaparát jsem dostal asi v 7 letech a většinu odpolední 7. a 8. třídy jsem strávil ve sklepě, kde jsem měl improvizovanou fotokomoru. Jako středoškolák jsem se zmohl na aparát Praktica, kterým prošly kilometry filmu. Fotil jsem tenkrát opravdu hodně a nejčastěji reportáže a portréty. Na SPŠ v Jihlavě jsem měl možnost využívat profesionálně vybavenu fotokomoru a koketoval jsem i s výrobou barevných fotografií.

Vysoká škola se nesla již ve znamení digitální fotografie. Kromě informatiky jsem trávil dlouhé hodiny v Ateliéru grafického designu FI MU Brno. To byla velká a krásná škola díky panu doc. Švalbachovi a skvělým fotografům s bohatou portrétní a reportážní praxí – Igor Šefr a Jiří Víšek. Díky vám, pánové. Právě díky nim jsem zahořel láskou k technice firmy Nikon, které jsem od té doby věrný fanoušek.

Nemyslím si, že je to zásadní pro dobrý výsledek, ale aktuálně fotíme moderními bezzrcadlovkami Nikon Z II i výhradně objektivy ze stejné série.

Baví mě čelit novým výzvám. Moc rád se učím nové věci a každé focení beru tak, že musí být lepší než minulé. Rád si hraju se světlem a hledám způsoby, jak do focení zapojit nějakou zajímavou techniku, ale nikdy tak, aby to bylo o technice. Každé focení je jen a jen o vás.

No a proč se stránka jmenuje o nás? Je to snadné, z jedné mé modelky se stala postupem času skvělá kolegyně – a také manželka. Díky tomu mám po ruce někoho, na koho se mohu spolehnout, kdo umí hledat záběry, které nenajdu já a konec konců je to žena a vidí detaily, které normální chlap skoro vždycky přehlédne.

Jiří Matějka  &  Marcela Matějková

 Naplánujme to!

+420 608 701 500
poptavka@matejkafoto.cz

 Co ještě umíme?

Kapela Blueband na vaši
svatbu, ples i večírek