kontakt

Poptávka

Chcete poslat rovnou poptávku nebo se potřebujete na něco doptat? Neváhejte se ozvat, probereme společně vaše přání a zrealizujeme je. Před odesláním formuláře si prosím přečtěte časté dotazy. Při vyplnění formuláře vám zašleme cenovou nabídku automaticky.

+420 608 701 500

Typ focení

Varianta fotobalíčku

faq

Časté dotazy

Když fotografujete ve dvou, jak focení probíhá?

Být na jednom focení ve dvou je ohromná výhoda. Máme více možností při práci se světlem, můžeme s sebou vzít více techniky a ty nejdojemnější okamžiky zachytit dvěma foťáky z různých úhlů, takže nám neunikne žádný důležitý moment. Při focení novomanželských portrétů potom jeden fotí, zatímco druhý asistuje se světly a pomáhá nevěstě hlídat líčení, účes i šaty. Také můžeme vymýšlet různé kreativní scény, které by jinak byly bez asistence další osoby technicky hůře proveditelné. Další nespornou výhodou je, že při celodenní svatbě můžeme na fotkách pracovat už během dne a tudíž se dočkáte svých fotografií opravdu brzy. Pokud se vám všechny tyto benefity zalíbily, určitě zapřemýšlejte nad svatebním balíčkem Bez starostí.

Za jak dlouho fotografie dostaneme?

Obvykle do dvou týdnů, maximálně však do třech.

V případě menšího focení, například v rámci předsvatebního setkání, focení rande nebo rodinného focení, můžete fotky určitě očekávat i dříve.

Pokud již budete mít termín obsazený, doporučíte nám někoho jiného?

Ano a rád. Mám spoustu kontaktů a přátel v oblasti fotografie i videa a tak vám mohu předat reference na další dodavatele dle vašich požadavků.

Děláte i video?

Osobně se videu nevěnujeme, ale umíme vám doporučit  skvělého svatebního kameramana, kterému jsme dali důvěru i na naši vlastní svatbu.

Jaké jsou ceny fotobalíčků?

Po vyplnění formuláře výše Vám zašleme naši nabídku, nebo rovnou zavolejte a vše si povíme. Ceny fotografování svatby startují na 12.000,- Kč, rodinná a portrétní focení zpravidla 1.500,- až 4.000,- Kč. Focení interiérů, produktů, eventů, konferencí, festivalů a dalších řešíme vždy individuálně.

Je možné se s vámi setkat ještě před svatbou? Je dobré mít osobní schůzku?

Rád s vámi projdu všechno důležité. Probereme detaily svatby, vyslechnu vaše představy a plánovaný průběh svatby. Díky stovkám absolvovaných svateb za posledních více než dvacet let vám také mohu předat svá doporučení a zkušenosti z pohledu fotografa a muzikanta a nebo kontakty na další dodavatele. Osobní schůzka je určitě možná, ale ne nutná. Komunikovat můžeme tradičně přes e-mail nebo telefon, ale nabízím i moderní nástroje jako je Teams, Zoom nebo Skype.

Kdy je nejlepší čas na svatební portrétování?

Svatební portréty budeme pochopitelně fotit celý den, ale ty opravdu nejlepší se dají udělat až v podvečer. Přibližně hodinu před západem slunce. Pokud alespoň trochu můžete, počítejte s tímto časem při plánování. Měkké světlo a zapadající slunce dodá vašim fotkám dokonalou atmosféru, kterou žádný Photoshop nenahradí. Pokud to nepůjde nebo nebude vhodné počasí, není to katastrofa. Vždy je tu plán B.

Fotíte jen v čr nebo si vás můžeme pozvat i do zahraničí?

Určitě je možné se domluvit i na výjezdu do zahraničí, na zajímavých místech vznikají zajímavé fotky!

Nabízíte i kapelu na svatbu, jak dokážete skloubit focení s hraním?

V naší nabídce naleznete i variantu svatebního focení s následnou hudební produkcí kapely Blueband. Další z mnoha výhod dvou fotografů na jedné svatbě. Přes den fotíme oba, večer se potom Jiří plně věnuje kapele, zatímco druhý fotograf zachycuje veselé momenty při večerní zábavě. Výhodou jsou pro vás bezesporu celkově nižší náklady, než při zajišťování kapely a fotografa zvlášť, a také možnost komunikovat všechno jen s jedním člověkem. Detaily a cena je individuální dle Vašich požadavků, pokud tuto variantu zvažujete, neváhejte zavolat.

→ www.blueband.cz

Sledujte nás

 Naplánujme to

+420 608 701 500
poptavka@matejkafoto.cz

 Co ještě umíme?

Kapela Blueband na vaši
svatbu, ples i večírek