O nás 

Můj příběh začíná v dětství. K fotografování jsem se dostal díky tatínkovi a jeho nádherné Flexaretě. Svůj první fotoaparát jsem dostal asi v 7 letech a většinu odpolední 7. a 8. třídy jsem strávil ve sklepě, kde jsem měl improvizovanou fotokomoru. Jako středoškolák jsem se zmohl na aparát Praktica, kterým prošly kilometry filmu. Fotil jsem tenkrát opravdu hodně a nejčastěji reportáže a portréty. Na SPŠ v Jihlavě jsem měl možnost využívat profesionálně vybavenu fotokomoru a koketoval jsem i s výrobou barevných fotografií.

Vysoká škola se nesla již ve znamení digitální fotografie. Kromě informatiky jsem trávil dlouhé hodiny v Ateliéru grafického designu FI MU Brno. To byla velká a krásná škola díky panu doc. Švalbachovi a skvělým fotografům s bohatou portrétní a reportážní praxí – Igor Šefr a Jiří Víšek. Díky vám, pánové. Právě díky nim jsem zahořel láskou k technice firmy Nikon, které jsem od té doby věrný fanoušek.

Nemyslím si, že je to zásadní pro dobrý výsledek, ale aktuálně fotíme moderními bezzrcadlovkami Nikon Z a až na jednu výjimku i objektivy ze stejné série.

Baví mě čelit novým výzvám. Moc rád se učím nové věci a každé focení beru tak, že musí být lepší než minulé. Rád si hraju se světlem a hledám způsoby, jak do focení zapojit nějakou zajímavou techniku, ale nikdy tak, aby to bylo o technice. Každé focení je jen a jen o vás.

No a proč se stránka jmenuje o nás? Je to snadné, z jedné mé modelky se stala postupem času skvělá kolegyně. Díky tomu můžu mít po ruce někoho, na koho se mohu spolehnout, kdo umí hledat záběry, které nenajdu já, kdo ví, kdy a kam postavit blesk a konec konců je to žena a vidí detaily, které normální chlap skoro vždycky přehlédne.

Jiří Matějka  &  Marcela Matějková

 Naplánujme to!

+420 608 701 500
poptavka@matejkafoto.cz

 Co ještě umíme?

Kapela Blueband na vaši
svatbu, ples i večírek